انواع سیم خاردار

انواع سیم خاردار

آنچه در این مطلب میخوانید:

انواع سیم خاردار | معرفی 6 نوع مختلف

پیش از معرفی انواع سیم خاردار، شناخت خود سیم خاردار درک بهتری از انواع آن به ما میدهد.

سیم خاردار چیست؟

انواع سیم خاردار

سیم خاردار از نوعی مفتول ارزان قیمت ساخته شده است که عمدتا در تولید توری حصاری از آن استفاده میشود. این کالا بصورت عمده دارای دو رشته فولادی گالوانیزه (روکش روی) به هم پیچیده شده است که در فواصل مشخصی، دارای تیغه های تیزی هستند. این تیغه های برّان سبب جلوگیری از ورود افراد و حیوانات از بالای فنس یا دیوار میشوند.

نیاز به تولید انواع سیم خاردار از اوایل قرن 19 میلادی احساس شد. در این دوره استفاده از سنگ و چوب بعنوان سدی برای جلوگیری از ورود به ملک های شخصی و نظامی استفاده میشد. اما سنگینی این مصالح، کمبود و قیمت گران آنها سبب تولید انواع مختلفی از سیم خاردار شد. از سیم خاردار اغلب برای بزرگراه ها، زندان ها، مزارع، مراکز نظامی و شخصی استفاده میشود و در انگلیسی اصطلاحی به نام “طناب شیطان” را به آن نسبت داده اند.

استفاده از این ابزار، کاربرد توری ها و زندگی در دنیای صنعتی را تغییر داده است. اکنون تقریباً همه مردم از سیم خاردار به روش یا اشکال دیگری استفاده می کنند. این امر کم کم نیاز به حصارکشی اطراف ملک را از بین می برد. به این معنی که دام ها می توانند به صورت آزاد بچرند و خیال صاحب آنها نسبت به دزدیده شدن و دریده شدن توسط حیوانات وحشی راحت باشد و کشاورزی می تواند به شیوه ای به مراتب بهتر انجام شود. ایده اصلی در مورد استفاده از سیم خاردار این بود که نرده های چوبی گران قیمت بوده و بازدارندگی کمی در برابر ورود دزد ها داشتند. با استفاده از سیم خاردار می توان تمام کارها را به روشی بسیار بهتر انجام داد.

توری مش چیست؟
خواندن

انواع سیم خاردار از لحاظ جنس و ساختار

از لحاظ ساختار، سیم خاردار ها را میتوان به سه دسته تقسیم کرد:

  1. سیم خاردار گالوانیزه

  2. سیم خاردار روکش پی وی سی

  3. سیم خاردار سوزنی

  4. سیم خاردار تبری

  5. تک مفتولی

  6. دو مفتولی

سیم خاردار گالوانیزه

انواع سیم خاردار: گالوانیزه

مقاومت این نوع سیم توسط کشش افقی تضمین شده و برای اهداف امنیتی بسیار مناسب میباشد. تیغه های آن بسیار تیز بوده و ایمنی بسیار بالایی در برابر ورود به ملک برای شما تامین میکند. سیم و تیغه ها هر دو از گالوانیزه گرم ساخته شده اند که مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی به محصول میدهد.

سیم خاردار با روکش PVC

سیم خاردار پی وی سی pvc

سیم خاردار روکش پی وی سی، همانطور که از اسمش نیز مشخص است دارای لایه ای پلاستیکی مانند است که استحکام، زیبایی و مقاومت در برابر خوردگی سیم را افزایش میدهد. پی وی سی بودن این مدل سبب کاربرد گسترده آن در دریا ها و اقیانوس ها شده است. بطور معمول این سیم خاردار دارای تیغه های چهار پیچه و دو سیمه هستند.

سیم خاردار تبری

سیم خاردار تبری

این مدل سیم خاردار عمدتا از استیل ضد زنگ با قطر تقریبی 3 میلی متر ساخته میشود و با توجه به تبری شکل بودن تیغه ها نامگذاری شده است. تبری بودن این مدل سبب افزایش سطح امنیت مکانی که محصور شده است میشود. از سیم خاردار تبری عمدتا در نرده های فرودگاهی، مزرعه، زندان و بزرگراه استفاده میشود. راحتی نصب، زیبایی بصری و قیمت مقرون به صرفه از جمله ویژگی های این نوع سیم خاردار است.

سیم خاردار سوزنی

سیم خاردار سوزنی

سیم خاردار سوزنی از تیغه های سوزنی و مستقیم ساخته شده است که از لحاظ امنیت و ظاهری، معیار های مورد قبولی را براورده میکند. جنس این مدل، استیل ضد زنگ است و ضخامت آن حدود 2.5 میلی متر میباشد. محافظت قابل قبول و قیمت مناسب، دلیل استفاده گسترده این سیم خاردار در مناطق نظامی است.

پشم شیشه چیست؟
خواندن

سیم خاردار تک مفتولی

سیم خاردار تک مفتولی

این سیم خاردار همانطور که از اسمش نیز مشخص است، ساده و تک سیمی بوده و عموما در زندان ها، ساختمان های دولتی، مراکز نظامی، کلبه ها، و تاسیسات امنیتی استفاده میشود. انواع مختلف سیم خاردار تک تیغه از جنس استیل، PVC، گالوانیزه گرم و سرد موجود است و فاصله تقریبی بین تیغه ها در این مدل سیم خاردار، 2 تا 6 اینچ است.

سیم خاردار دو مفتولی

سیم خاردار دو مفتولی

سیم خاردار دو مفتولی که به سیم خاردار معکوس هم معروف است از پیچش دو مفتول گالوانیزه دور هم به همراه تیغه ها بدست میاید. این نوع سیم خاردار نیز مانند مدل قبلی دارای فواصل تیغه ای 2 تا 6 ینچی است. پیچش دو مفتول برای ساخت این سیم خاردار باعث قدرت حداکثری آن و البته قیمت بالاتر آن میشود. از این سیم عمدتا برای دامداری، کشاورزی و صنایع مختلف استفاده میشود.

لازم به ذکر است تیغه های این مدل سیم خاردار بسیار تیز بوده و هنگام نصب روی نرده یا حصار حتما باید نکات ایمنی را رعایت کرده و از دستکش استفاده کنید.

دستگاه تولید سیم خاردار

دستگاه ساخت سیم خاردار، دارای قابلیت تولید سیم خاردار بصورت تکی و دو مفتولی است که با روکش روی آبکاری شده و با کیفیت ساخته میشود. دستگاه بصورت افقی ساخته شده و مانند تصویر زیر از دو قسمت تشکیل شده است که بوسیله لوله مرکزی بهم متصل شده اند.

خرید و قیمت سیم خاردار در بازار آهن تهران

خرید سیم خاردار با توجه به تنوع بالای جنس و شکل آن، نیاز به شناسایی کاربرد سیم برای شما دارد. اغلب خریدار های عمده سیم خاردار، مراکز نظامی و زندان ها هستند و امنیت در درجه اول برای آن ها حائز اهمیت است. شما میتوانید برای دریافت مشاوره از کارشناسان آهنیتو در مرکز بازار آهن شادآباد با ما تماس بگیرید.

توری حصاری چیست؟
خواندن
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.