توری حصاری چیست؟

توری حصاری چیست؟

آنچه در این مقاله میخوانید:

توری حصاری چیست؟

اگر میخواهید ظاهر و امنیت را با هم در زمین خود داشته باشید، استفاده از توری حصاری یا به اصطلاح عامیانه فنس (به انگلیسی = Chain Link Fence) را به شما پیشنهاد میکنیم. یکی از دلایل محبوبیت فنس یا توری حصاری، هزینه پایین تر نصب و اجرای آن نسبت به دیوار است و همینطور با استفاده از توری حصاری میتوانید به راحتی پشت محوطه خود را نظاره کنید که این قابلیت در دیوارکشی وجود ندارد.

کاربرد توری حصاری چیست؟

کاربرد توری حصاری چیست

توری حصاری همانطور که از اسمش نیز مشخص است، بهترین و مقرون به صرفه ترین وسیله برای حصارکشی اطراف ملک شماست. از جمله کاربرد های فنس عبارتند از:

 • اگر می خواهید راهی آسان برای مشخص کردن مرز زمین خود داشته باشید، بهترین راه حل، استفاده از فنس است. خواه صاحب شغلی باشید که سعی در کنترل دسترسی به مناطق خاص را دارید یا صاحب خانه ای که سعی دارد کودکان را به طور ایمن در حیاط محصور کند یا حتی مزرعه ای که میخواهید از دست متجاوزین در امان باشد، توری حصاری به شما امکان می دهد تا بدون جلوگیری از عبور نور خورشید یا بستن دید شما از مرز اطراف ملک خود محافظت کنید.
 • ایمنی منحصر به فردی که توری حصاری به همراه وسعت دیدی که به مناطق اطراف برای شما فراهم میکند مثال زدنی است. برای افزایش قدرت امنیتی توری فنس نیز میتوانید آن را با سیم خاردار همراه کنید.
 • اگر سعی در ایجاد یک فضای امن برای حیوانات خانگی و همینطور اهلی خود دارید، توری حصاری گزینه خوبی است. نصب محفظه ای برای سگ شما می تواند به حیوان خانگی شما احساس شادی و بازی در فضای امن را بدهد.
 • مدارس در بسیاری از مناطق، برای ایجاد ایمنی مناسب در اطراف حیاط مدرسه، به توری حصاری اعتماد می کنند. فنس کشی فضای مشخصی را برای بازی کودکان فراهم می کند و آرامش روانی والدین و مدیران مدارس را نیز به همراه دارد.
 • یکی از عواملی که سبب کاربرد زیاد این محصول شده است، دوام فوق العاده آن (بخصوص نوع گالوانیزه توری حصاری) است. به طوری که این محصول میتواند تا 50 سال عمر کند.
ورق پانچ چیست؟
خواندن

مشخصات اصلی توری حصاری چیست؟

مشخصه اصلی هر توری بر اساس جنس مفتول، سایز چشمه، ارتفاع توری و قطر مفتول تعیین میگردد. سایز چشمه (فضای خالی بین مفتول ها که در توری حصاری به شکل لوزی هستند.) معمولا بین 5.5 تا 7.7 سانتی متر میتواند متفاوت باشد. از طرفی باید بدانیم یکی از عوامل اثر گذار بر قیمت توری حصاری، سایز چشمه است. هر مقداری سایز چشمه ها بزرگتر باشند، وزن توری کمتر شده و بالطبع قیمت پایین تری دارد.

از لحاظ قطر مفتول، انواع فنس به چندین دسته با قطر بین 2 تا 4 میلی متر تقسیم بندی میشوند. عامل تاثیر گذار بعدی روی قیمت توری حصاری، همین قطر مفتول است که با افزایش آن، هزینه خرید و اجرای حصار اطراف ملک شما بیشتر خواهد شد.

و اما از لحاظ جنس:

انواع توری حصاری از لحاظ جنس مفتول

انواع توری حصاری

 • توری حصاری گالوانیزه

فنس گالوانیزه به معنای آبکاری مفتول های آن و به نوعی ضد زنگ کردن توری بوسیله اکسید روی است. این روش طول عمر توری را بخصوص در مناطق سرد و مرطوب، چندین سال افزایش میدهد. از طرفی گالوانیزاسیون سرد یا نورد سرد نیز برای مقاوم سازی توری ها معمول است. اما باید بدانیم که اکثریت توری حصاری گالوانیزه سرد، از کشور چین وارد شده و دوام چندانی نخواهند داشت. در عوض نسبت به آبکاری گرم، جلا و براقیت بیشتری دارند.

 • توری حصاری PVC

پی وی سی یا پلی وینیل کلراید به پوششی پلاستیک مانند گفته میشود که معمولا برای مصارف مشخصی مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از این مصارف، تقویت و افزایش زیبایی فنس و توری حصاری است.

 • توری حصاری فولادی

این نوع توری حصاری در واقع ساده میباشد و به مفتول سیاه نیز معروف است. چرا که به دلیل عدم گالوانیزاسیون آن، زنگ زدن و تخریب مفتول ها امری طبیعی است.

توری اکسپندد چیست؟
خواندن

مزایا و ویژگی های توری حصاری چیست؟

 • گالوانیزه شدن فنس کمک زیادی به افزایش طول عمر آن میکند.
 • برای زمین های با وسعت زیاد نسبت به سایر صنایع مفتولی، به صرفه تر است.
 • از این توری به جهت انعطاف پذیری مناسب، برای زمین های کشاورزی، نظامی، حفاظت حیوانات خانگی و … میتوان استفاده کرد.
 • همچنین برای ساخت قفس مناسب حیوانات نیز از توری حصاری میتوان استفاده کرد، اما پیشنهاد آهنیتو توری پرسی است.

حالات مختلف بافت توری حصاری چیست؟

توری حصاری را عموما به سه حالت بافت دو سر قلاب، دو سر پیچ و یک سر قلاب یک سر پیچ میتوانید تهیه نمایید. از جمله سایر کاربرد های فنس استفاده در اطراف ریل قطار، حصارکشی زمین های چمن مصنوعی ورزشی و یا مراکز نظامی است.

روش تولید توری حصاری چیست؟

به طور کلی میتوان تولید این توری را به دو دسته تقسیم کرد:

 • روش تولید توری حصاری با دستگاه صنعتی

روش اصلی تولید توری حصاری یا فنس، استفاده از دستگاه صنعتی اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بافندگی توری است. توری ساده صورت رول در دستگاه قرار میگیرد و صاف میشود. در دستگاه تولید توری، محل اتصال مفتول ها به هم برای تشکیل چشمه با توجه به نیاز مشتری قابل تنظیم است. در انتها نیز توری حصاری تولید شده بصورت رول بسته بندی میشود.

 • روش تولید دستی فنس

در تولید توری حصاری بصورت دستی، قالب چشمه توری را با ابزار طراحی شده درمیاورند و سپس با اهرم، قالب تولید توری در موتور الکتریکی شروع به چرخیدن میکند و مفتول را مانند بافت قالی میبافد. در انتها نیز فرد متخصص، انتهای توری ساخته شده را در نقاط انتهایی به هم متصل میکند تا مانند یک توری کامل شود.

گالوانیزه گرم چیست؟
خواندن

قیمت و راهنمای خرید توری حصاری

نکاتی که میتوان برای قیمت و راهنمای خرید توری حصاری گفت عبارتند از:

 1. ابتدا ابعاد زمین خود را کامل بشناسیم. هنگامی که ابعاد لازم رو نداشته باشیم، مشاور کمپانی هم نمیتواند راهنمایی مشخصی به شما بکند.
 2. قیمت توری حصاری نسبت به جنس، قطر و سایز چشمه مفتول آن تعیین میگردد.
 3. خرید توری حصاری با سایز چشمه کوچک باعث تامین امنیت بیشتری نسبت به سایز چشمه بزرگ میشود.
 4. برای مشاوره دقیق تر و کسب اطلاعات بیشتر نیز میتوانید با کارشناسان آهنیتو در مرکز بازار شادآباد تهران تماس بگیرید.

4 نظر

 • سلام .مقاله جامع وفاقد قیمت
  است..درواقع نتیجه گیری نهایی
  حاصل نمیشود.امروزقیمت عامل
  اصلی نتیجه گیری نهاییست که
  منتهی به اقدام خریدمیشود..
  مقاله کامل وکاربریدیست
  وحاصلش تشکر…اماخرید درپی
  ندارد..باآرزوی موفقیت جامع
  برای شما..Asrar

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.