انواع توری فلزی

انواع توری فلزی

همه چیز در مورد توری فلزی ...

توری فلزی یکی از ابزار هایی است که امروزه برای حفاظت، مرزبندی، ساخت مجسمه، ساختمان و … مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله به بررسی انواع توری فلزی محکم، ریز و درشت بافت به همراه قیمت و نحوه تهیه آن ها می پردازیم؛ با آهنیتو همراه باشید.

توری فلزی چیست؟

توری فلزی اصطلاحی است که به عنوان واژه ای کلی در برابر انواع صنایع مفتولی مانند توری حصاری، فنس، توری پرسی، توری لوزی و … به کار می رود. خصیصه مهم در انواع توری فلزی، چشمه، نوع بافت و جنس مفتول است که مشخص می کند این توری پرسی گالوانیزه است یا توری مرغی فولادی.

گالوانیزه بودن در انواع توری فلزی بسیار مهم است و نشانه ای از عدم زنگ زدن و مقاومت خوب در برابر رطوبت می باشد. به دلیل اینکه استفاده از توری های فلزی عمدتا در نقاط ویلا و باغ است، گالوانیزه یا PVC بودن حصار، اهمیت مضاعف دارد.

انواع توری فلزی

توری فلزی بر اساس نوع بافت به 9 محصول تقسیم بندی می شود:

توری پرسی چیست

توری پرسی با چشمه های مربع یا مستطیلی و طرح های موج دار معروف است. مفتول های این توری فلزی پس از نورد گرم، با استفاده از فرایند کشش سرد شده و داخل بافت توری به کار برده می شوند. این توری به علت مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط سخت محیطی، می تواند به عنوان عنصر اصلی ساخت قفس حیوانات مورد استفاده قرار بگیرد.

علاوه بر این، از جمله کاربرد های توری پرسی گالوانیزه می توان به سقف کاذب، پی ساختمان، حصارکشی، معدن، کارخانجات تولیدی، حفاظ ساختمان و … اشاره کرد.

مزیت های بالای توری پرسی از جمله سطح ضد لغزش خوب، وزن مناسب در مقایسه با استحکام بالا، نصب راحت و ظاهر زیبا باعث پرطرفدار شدن این توری فلزی شده است.

توری حصاری آهنیتو

امنیت بخصوص در حریم شخصی موضوعی است که برای ما اهمیت فراوان پیدا کرده است. پرکاربرد ترین توری برای مرزبندی اطراف زمین، ویلا، مزرعه، باغ و … که از نام آن هم کاملا مشخص است، توری حصاری است که با چشمه های 6 ضلعی شناسایی می شود. توری فلزی حصاری در جنس مفتول گالوانیزه گرم و سرد، روکش pvc و مفتول سیاه (فولادی ساده) تولید و عرضه می شود.

توری پلاستیکی و انواع آن
خواندن

قیمت مناسب، ظاهری شایسته و دوام بالا در برابر تجاوز حیوانات و افراد متفرقه اصلی ترین دلایل خریداران این نوع توری فلزی است.

توری مرغی برای مرزگذاری

چشمه های شش ضلعی توری مرغی مشابه با توری فلزی حصاری است اما راه شناسایی آن مفتول نازک و ظریف تر آن می باشد. نام این توری بر اساس کارکرد آن انتخاب شده است و اغلب برای نگهداری طیور و یا مرزبندی باغچه از آن استفاده می شود اما کاربرد های فراوان دیگر این توری، آن را تا این حد معروف کرده است.

از جمله کاربرد های توری مرغی می توان به ایجاد پوشش مناسب برای سقف سالن ها، تهیه کمپوست، تقویت بتن و … اشاره کرد. استفاده از توری مرغی گالوانیزه به دلیل قیمت مناسب تر و دید سنتی افراد نسبت به توری پلاستیکی بیشتر است.

توری سنگی سبدی

از جمله مستحکم ترین نوع توری ها که از نظر شکل چشمه مانند دو توری فلزی بالاست (شش ضلعی)، می توان توری گابیون را نام برد. این نوع توری ها را شاید در کنار یک ویلا دیده باشید که با تعدد زیادی قلوه سنگ پر شده و برای تزئین محیط خارجی قرار گرفته است.

از جمله ویژگی های توری گابیون می توان به بادوام بودن آن، امکان رفت و آمد هوا و طول عمر بالا اشاره کرد. از توری سنگی اکثرا برای مقاصد معماری و عمرانی، مصارف نظامی، سازه های فلزی، آبنما، پل، معابر و … استفاده می شود.

قیمت توری فرنگی در تهران

این توری فلزی همانطور که در مقاله توری فرنگی چیست به آن اشاره کردیم، چیزی بین توری گابیون و توری مرغی است. مفتول های توری فرنگی از توری مرغی دارای قطر بیشتری هستند و به همین دلیل استحکام بیشتری دارند؛ همچنین چشمه های آن بزرگتر است. اما نسبت به توری گابیون از مقاومت و اندازه چشمه های کمتری برخوردار است.

توری فرنگی را معمولا از گالوانیزه گرم می سازند و به همین دلیل مفتول های این توری فلزی، مقاومت بالایی در برابر رطوبت و اکسید شدن دارند.

گالوانیزه گرم چیست؟
خواندن

این توری معمولا در اکثر مواقعی که نیاز به یکی از صنایع مفتولی دارید گزینه اول است و دلیل آن هم مقاومت بالا نسبت به قیمت مناسب آن است. به علاوه اینکه ظاهر زیبا و نصب آسان نیز سبب علاقه افراد به این توری فلزی شده است.

خرید توری سرندی

توری سرندی یا به انگلیسی wire mesh sand gravel، با استفاده از مفتول های موج دار به هم بافته شده است و دارای چشمه هایی به شکل لوزی، مربع یا مستطیل می باشد. توری سرندی بصورت عمده در صنایعی که نیاز به سرند کردن یا غربالگری شن و ماسه دارند؛ مورد استفاده قرار می گیرد اما برای ساخت قفس محکم برای حیوانات و مستحکم سازی ساختمان ها هم کاربرد دارد.

توری لوزی

توری اکسپندد متال پس از فرایند های کشش و بافت بصورت مورب، با چشمه هایی لوزی شکل ساخته می شود. این توری فلزی دارای دو نوع استاندارد (مانند توری سرندی) و مسطح (پرس نورد سرد) می باشد که اگر با گالوانیزاسیون گرم پوشانیده شود، مقاومت بالایی در برابر رطوبت و خوردگی از خود نشان می دهد.

از جمله کاربرد های توری اکسپندد متال می توان به استفاده در پروژه های عمرانی، فیلتراسیون ماشین آلات صنعتی، ساخت مجسمه، اماکن گردشگری و … اشاره کرد.

توری مش جوشی چیست

توری مش را شاید در پی ساختمان ها دیده باشید: توری بافته شده از مفتول هایی مستحکم که دارای چشمه های مربعی شکل در وسط خود هستند. توری مش انواع مختلفی دارد که در مقاله توری مش چیست به طور کامل به معرفی آن ها پرداختیم. ویژگی های توری مش که آن را پرکاربرد کرده است عبارتند از:

  • قیمت مناسب و قابلیت حمل بصورت ورقه ای
  • مقاومت بالا در برابر خوردگی و سایش
  • جایگزین مناسبی برای ورق پانچ در برخی کارکرد ها
  • کاربرد های گوناگون مانند قفسه بندی، ساخت قفس، تزئینات و دکوراسیون خارج از خانه، حصارکشی و …

ساختار فنس باغ

فنس باغی اصطلاحی عامیه برای همان توری حصاری است که از لحاظ مشخصات توری فلزی، دقیقا باهم برابر هستند.

توری مش چیست؟
خواندن

توری فلزی برای قفس

از جمله توری های فلزی مناسب برای قفس می توان به مش جوشی (پر کاربرد ترین)، توری گابیون، حصاری، پرسی و مرغی اشاره داشت. جنس مفتول کار شده در قفس بستگی به نوع حیوان نگهداری شده دارد به طوری که برای پرندگان مانند طوطی توری فلزی گالوانیزه توصیه میشود. (توری رنگ شده به علت نوک زدن پرنده با تخریب رو به رو می شود و رنگ آن هم برای پرندگان مضر است.)

توری فلزی نازک

قطر مفتول عامل اصلی ایجاد توری فلزی نازک است و معمولا توری های نازک را با چشمه های 6 ضلعی و نام توری مرغی یا فرنگی می شناسیم. اما به طور کلی قطر مفتول هر توری فلزی را کم کنیم، در نهایت توری نازک و ظریفی بدست می آید که می توان آن را در مصارف مختلف به کار برد.

توری فلزی درشت بافت

درشت بافت بودن توری به طور مستقیم اشاره به سایز چشمه های آن دارد. اگر برای حفظ و نگهداری از مناطقی مانند مزرعه، ویلا، باغ و … احتیاج به یک توری فلزی مناسب دارید، توری فلزی درشت بافت انتخاب مناسبی برای شما نیست؛ چراکه حیوانات کوچک و موذی می توانند به راحتی از بین چشمه های توری فلزی وارد ملک شما شوند.

توری فلزی محکم

استحکام یک توری فلزی به عوامل متعددی بستگی دارد.

یکی از اصلی ترین عوامل استحکام، گالوانیزاسیون است که دو روش گرم و الکترو صورت میگیرد و اگر دنبال توری فلزی محکم و با ماندگاری طولانی مدت هستید؛ بهترین انتخاب توری فلزی گالوانیزه گرم است.

یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر استحکام توری، قطر و نحوه بافت مفتول در توری است، به طوری که نحوه بافت و جوش دادن تقاطع ها در توری پرسی یا سرندی، استحکام فوق العاده بالاتری نسبت به توری مرغی ایجاد می کند.

برای دریافت قیمت انواع توری فلزی و کسب اطلاعات بیشتر به شماره های زیر، آهنیتو در مرکز بازار شادآباد تهران تماس حاصل نمایید.

09123935804 (آقای کرمی)

09121214472 (آقای نوروزی)

021-66303560

021-66133854

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.